​123 viktimat e Messit, ja cilëve portierë u ka shënuar më shumë (Foto)

Leo Messi është tmerri më i madh i portierëve kundërshtar.

Ylli i Barcelonës, Leo Messi është 5 herë fitues i Topit të Artë dhe tmerri më i madh i portierëve kundërshtarë në 10 vitet e fundit.

Me disa portier ka pasur shumë fat, por janë edhe disa portierë të tjerë të cilët janë treguar shumë të zotë kundër argjentinasit.

Messi në karrierë ka shënuar kundër 123 portierëve, ndërsa më i preferuari ka qenë Iker Casillas, të cilit i ka shënuar 17 herë, ndoshta edhe për faktin se është takuar me shpesh me të dhe Real Madridin.

Më poshtë në fotografi keni listën e të gjithë portierëve që u ka shënuar Messi, transmeton Express.

​123 viktimat e Messit
​123 viktimat e Messit

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button