Zoran Zaev: Zgjedhje më 24 prill nuk ka dhe nuk mund të ketë

Nikolla Gruevski dje iku nga vlerësimi objektiv dhe e vërteta. Insistimi për zgjedhje tani do ta thellojë krizën edhe më tepër. Ne nuk do ta lejojmë këtë. Zgjedhje më 24 prill nuk ka dhe nuk mund të ketë, tha lideri i LSDM-së Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp, raporton Portalb.

Ai tha se nuk janë zgjidhur cështja e mediave dhe nuk është pastruar Lista e zgjedhësve, si komponentë kryesorë për mbajtje të zgjedhjeve.

Sipas tij, nëse VMRO-DPMNE vendosë të shkojë në zgjedhje, organet e partisë do të vendosin për strategjinë e mëtutjeshme./Portalb

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button