Albulena Haxhiu në gjendje të rëndë shëndetësore pas alivanosjes

Albulena Haxhiu u lëndua derisa po hynte në Kuvend në përpjekje për t’i ikur sigurimit që dyshonte për lotsjellës.
Ajo është duke u trajtuar në QKUK.

Mjekja kujdestare Nerxhivane Halimi tha se deputetja e “Vetëvendosjes” nuk ka ardhur e alivanosur.

Megjithatë, gjendjen e saj shëndetësore ajo e vlerësoi jo të mirë.

“Ka gjendje jo të mirë shëndetësore. E kanë dërgu për ekzaminim të kokës,” tha Halimi.

Alban Krasniqi, bashkëshorti i deputetes Haxhiu, sipas gazetares së KALLXO.com nuk është lejuar ta vizitojë atë.

Ai është nxjerrë jashtë nga policia, ndërsa ka fyer forcat e rendit.

Mediet dhe askush tjetër nuk po lejohen të hyjnë në emergjencë, derisa deputetja të trajtohet.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button