Turqia bombardon grupet kurde në Siri dhe Irak

Në shenjë kundërpërgjigje, qeveria e Turqisë ka nisur sulmet ajrore ndaj grupeve kurde të cilat kanë baza ushtarake në Siri dhe në Irak.

Sipas njoftimeve zyrtare, bombardimet kanë patur si qëllim goditjen e 70 militantëve.

Më herët, Presidenti i vendit Taip Erdogan, deklaroi se Ankaraja do të kërkojë hakmarrje për këdo që do të cënojë unitetin, sigurinë dhe të ardhmen e vendit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button