Sulm terrorist në Ankara, 18 të vdekur dhe 45 të plagosur (FOTO+VIDEO)

Prefektura e Ankarasë në një deklaratë për mediat ka konfirmuar se sipas informacioneve paraprake 18 persona kanë humbur jetën dhe 45 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi në kryeqytetin e Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Video nga Zaman.com.tr

Në Ankara ka ndodhur një shpërthim gjatë kalimit të mjeteve të shërbimit ushtarak në rrugën Merasim e cila bulevardin İnönü e lidh me rrugën Dikmen. Sipas informacioneve të para ka persona të vdekur dhe disa të plagosur.

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu në pyetjën në lidhje me ngjarjen u përgjigj se, “Informacioni ka ardhur, do të shikojmë”.

20160217_2_14320921_5534563_Web (1)

20160217_2_14320921_5534567_Web

20160217_2_14320921_5534565_Web

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button