FOTO/ Albin Kurti në krye të protestës

Albin Kurti dhe Xhelal Sveçla janë në krye të protestuesve që ndodhen tek Biblioteka dhe po zhvendosen për tek Qeveria e Kosovës.

Protesta ka filluar, por asnjë incident ende nuk është raportuar.
albin-kurti3-1

Lëvizja Vetëvendosje përmes llogarisë së saj në Facebook, njofton që ende nuk kanë arritur të gjithë protestuesit të cilët janë nisur për në protestë.

“Populli masivisht po e tregon mbështetjen për kauzat e Opozitës së bashkuar”.

Aty thuhet se Kosova më nuk do të durojë të qeveriset nga njerëz që e kanë shkelur Kushtetutën për ta shitur vendin, njofton Klan Kosova.
Në këtë protestë përveç flamurit shtetëror dhe kombëtar, shihen edhe flamuj të tjerë, si ai i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Suedisë, Gjermanisë.
1
23

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button