Barcelona synon Romagnolin

Barcelona raportohet se është interesuar për të transferuar qendërmbrojtësin e Milanit, Alessio Romagnoli, në Camp Nou në fund të sezonit.

21-vjeçari kaloi te Milani verën e kaluar duke nënshkruar kontratë pesëvjeçare dhe deri tani ka shkëlqyer në 26 paraqitjet për ekipin milanez.

Sipas “Fichajes”, Barça ka vëzhguar mbrojtësin në fitoren 2 me 1 ndaj Genoas dhe synon ta transferojë gjatë verës.

Romagnoli ka 11 paraqitje për Italinë U-21.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button