Ja çfarë moti e pret Maqedoninë këtë javë

Deri të mërkurën do të jetë kryesisht moti i ngrohtë në mbarë vendin e Maqedonisë. Kryesisht do të mbizotërojnë erërat e lehta jugore dhe periudhat e kohëpaskohshme të diellit, njofton Portalb.

Gjatë kësaj periudhe moti do të jetë stabil, ndërkaq nga e enjtja pritet të krijohen kushte për reshje të shiut në vendet ultësinore, ndërkaq në ato malore reshje të dëborës. Gjithashtu edhe temperaturat do të pësojnë rënie drastike, edhe atë deri më 5 gradë celsius. /Portalb

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button