fbpx

Ilaç popullor kundër zbokthit, largojeni përgjithmonë

Keni probleme me flokët dhe zbokthi nuk ju lë rehat gjate gjithë kohës, ja ilaçi popullor për zhdukjen  zbokthit.

Përbërësit e nevojshëm:
– 10ml ( dy lugë kafeje) ekstrakt nga trumza
– 10 ml ( dy lugë kafeje) ekstrakt të rozmarinës
– ½ gote ujë të distiluar
– ½ gote uthull molle

Të gjithë përbërësit vendosni në një enë të sterilizuar të qelqit dhe përzini mirë. Ngroheni furrën në 250 gradë dhe vendoseni enën brenda deri sa uji të avullojë. Këtë përzierje shfrytëzojeni në vend të shamponit, ashtu që do të fërkoni mirë në lëkurën e kokës.
Mos harroni të vendosni nga ky shampon para se të shkoni në gjumë. Mos u brengosni se si do të duken flokët tuaja të nesërmen, pasi uthulla u jep shkëlqim, ndërsa ekstraktet e bimëve erë të këndshme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button