fbpx

Imbula thyen rekordin e Shaqirit te Stoke City

Stoke City është shumë afër transferimit të yllit të Portos, Giannelli Imbula.

E gjitha kjo ka ardhur si kërkesë e Mark Hughes, i cili beson se me francezin do të kishte një mesfushë të hekurt në fazën defensive.

Imbula pritet të transferohet në Ligën Premier 18.2 milionë funte dhe kështu do të thyej rekordin e Xherdan Shaqirit të një sezoni më parë.
Imbula besohet se është duke udhëtuar drejt Londrës për të nënshkruar marrëveshjen dhe kryer testet mjekësore.

Vlen të theksohet se Porto ai kishte kaluar nga Marseille për 15 milionë funte gjatë verës së kaluar.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close