fbpx

Reali ka sulmin e frikshëm

Real Madrid i ka realizuar 64 gola në La Liga këtë sezonë, ndërsa 50 prej tyre janë shënuar nga treshja Bale-Benzema-Ronaldo.

Prej tyre, Ronaldo i ka shënuar 19, Benzema 18 dhe Bale e ka gjetur golin në 13 raste.

Uellsiani mungoi në fitoren 6:0 ndaj Espanyolit, mirëpo përkundër këtij fakti, Ronaldo realizoi hat-trick dhe një gol tjetër e shtoi Benzema.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button