fbpx

Juventusi – Interi super gjysmëfinale e Kupës italiane (Video)

Juventus ka shënuar fitore minimale 1:0 kundër Lazios në çerekfinale të Kupës së Italisë dhe ka siguruar kështu një vend në gjysmëfinale.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi mbrojtësi zviceran, Stephan Lichsteiner.

Kujtojmë se në këtë ndeshje për 90 minuta për Lazion luajti portieri i Komëbatres, Etrit Berisha, i cili bëri disa pritje shumë të mira.

Me këtë fitore Juventus ka siguruar gjysmëfinalen e Kupës, ku do të luaj kundër Interit, që mbrëmë mposhti Napolin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button