fbpx

Xhimshiti nesër nënshkruan me Atalantan

Atalanta ka mbyllur praktikisht akordin për Berat Xhimshitin, mbrojtësin e kombëtares kuqezi.

Ai do të transferohet në Serine A dhe lajmi konfirmohet nga “Sportitalia” dhe gazetari Alfredo Pedula, që shton se detajet e fundit janë limuar dhe se mbrojtësi kuqezi do të udhetojë nesër në Bergamo për vizitat mjekësore. Xhishiti luante në kampionatin zvicerian me ekipin e FC Zurichut.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close