fbpx

Reali i lëshon rrugë PSG-s për blerjen e Neymarit

Dënimi i Real Madridit nga FIFA për moslejimin e transfereve në verë dhe janarin e vitit tjetër ka bërë që skuadra madrilene të detyrohet të mbajë në skuadër Cristiano Ronaldon.

Ky dënim ka bërë që PSG të dorëzohet në garën për blerjen e Ronaldos duke ndërruar tani destinacion.
“L’Equipe” ka prezantuar operacionin e PSG-së për blerjen e Neymar.

Sheikët e PSG-së thuhet se kanë një plan tejet serioz për transferimit e yllit brazilian. PSG kanë plan ta bëjnë Neymarin një nga dy lojtarët më të paguar në botë.

Atij do ti ofrohet kontratë 5 vjeçare nga e cila do të përfitoi më shumë se 100 milion euro.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button