fbpx

Lewandowski: 2016-ta, viti i Bayern

Robert Lewandowski është besimplotë se Bayern Munich i ka të gjitha mundësitë për të arritur suksesin e trefishtë në këtë sezon.

“E dimë që kemi gabuar sezonin e kaluar dhe këtë herë do të përpiqemi t’i bëjmë gjërat ndryshe. Ne të gjithë shpresojmë shumë madje jemi të bindur se nuk do të përsëritim të njëjtat gabime. Pavarësisht se kemi 8 pikë avantazh në kampionat ndaj ndjekësit më të afërt ne do të luftojmë fort deri në fund sepse në futboll asgjë nuk është e sigurtë. Duhet të japim maksimumin edhe në Champions League e Kupën e Gjermanisë pasi vetëm nëse luajmë ashtu sic dimë mund të triumfojmë edhe në këto dy kompeticione. Unë jam i bindur se 2016-ta do të jetë viti i Bayernit”.

Robert Lewandowski është lojtari më produktiv i Bayernit në këtë sezon teksa në 26 ndeshje në të gjitha kompeticionet ka arritur të realizojë plot 23 gola, një mesatare e frikshme që tregon për potencialin e madh që zotëron sulmuesi polak.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button