fbpx

VMRO-DPMNE fton Zaevin që të përgjigjet përpara Komisionit Anketues për Përgjime

VMRO-DPMNE fton që pran Komisioni anketues për përgjimet dëshminë e tij ta japë edhe kreu i LSDM, Zoran Zaev, raporton Portalb.

“Zaev frikohet të vijë të dëshmojë në Komisionin anketues për zbardhjen e përgjimeve. E ftoj Zoran Zaevin që të caktoj datën dhe orën se kur do të përgjigjet në pyetjet tona që na interesojnë si deputetë. Ai po frikohet nga e vërteta dhe vullneti i popullit”, u shpreh Pavle Sazdov nga VMRO-DPMNE.

Përndryshe, sot, Petre Shilegov, deputet i LSDM publikisht edhe një herë e ka ftuar kryeministrin Nikolla Gruevski që të dëshmojë para Komisionit anketues për përgjimet, por me kusht që kësaj radhe dëshmia e tij të transmetohet drejtpërdrejt në kanalin televiziv të Kuvendit, raporton Portalb.

Lexo në lidhje me temën: Gruevski u përgjigjet pyetjeve të Komisionit Anketues

Lexo në lidhje me temën: Komisioni Anketues për përgjime, edhe Jankulloska injoron dëshminë

Lexo në lidhje me temën: Komisionet kuvendore të krijuara për mos t’i zgjidhur problemet politike në Maqedoni

Lexo në lidhje me temën: Kush po e keqpërdor Komisionin anketues për përgjimet?

Lexo në lidhje me temën: Komisioni Anketues, edhe Martin Protugjer e injoron ftesën për dëshmi

Lexo në lidhje me temën: Janakieski nuk paraqitet para Komisionit Anketues, përplasje mes Shilegovit dhe Aviroviqit

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button