fbpx

Horoskopi ditor, e enjte 14 tetor 2021

Dashi

Pushimet tuaja nuk kanë qenë aspak entuziaste dhe optimiste, kështu që do të ndjeni peshën e stresit të akumuluar. Mundohuni të planifikoni një fundjavë pushim, sidomos e diela duhet të jetë relaks absolut.

Demi

E enjtja do të jetë një ditë e tensionuar. Pavarësisht takimit me miqtë dhe kolegët, nuk do të jeni të lumtur, por me zor do të përshtateni me rutinën. Hëna ndodhet në një pozicion të brishtë dhe do t’iu bëjë nervoz dhe në siklet.

Binjakët

Kjo ditë nuk paraqitet e kënaqshme, për shkak të ndikimit të Neptunit. Mos u shqetësoni, pasi së shpejti në sajë të ndikimit të Diellit dhe këshillave të një personi të afërt, do të rigjeni qetësinë. Është momenti për të vepruar, pasi do të ndjeni peshën e kohës.

Gaforrja

E enjtja do të jetë një ditë përgjithësisht e qetë për të lindurit e kësaj shenje. Lini mënjanë çdo frikë dhe hezitim dhe veproni. Për gjithë ata që kanë qenë konfuz në dashuri, me qetësinë e pranishme në qiellin tuaj astral, mund të arrini shumë.

Luani

Do të jenë të shumta rastet kur do të vini në praktikë synimet tuaja të mira. Në punë do të arrini të shfaqni aftësitë tuaja dhe do të tregoheni mjaft të vlefshëm. Edhe në dashuri do të ndiheni të mbushur me entuziazëm. Me partnerin do të keni sintoni të plotë.

Virgjëresha

Kjo ditë do të jetë kryesisht me fat. Në dashuri nuk do të keni vështirësi për të marrë atë që dëshironi nga partneri, por edhe në punë do të arrini rezultate të mira. Dita do të jetë mjaft pozitive dhe ju do të mund të relaksoheni më së shumti në darkë.

Peshorja

Debatet me partnerin ose në familje, do të shkaktojnë jo pak shqetësim tek ju. Sot do të keni si synim të shijoni ditën me të gjitha të mirat dhe të këqijat e saj. Ruhuni, pasi Plutoni shumë shpejtë mund t’i prishë planet tuaja.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do e gjeni veten duke planifikuar më mirë punën tuaj, pasi ambiciet tuaja do të marrin vlerë dhe ju do të gjeni mundësinë të veproni. Në studime, punë dhe dashuri, do të vendosni objektiva të cilat do të kenë një afat fiks. Vetëm kështu do të realizioni ambiciet tuaja.

Shigjetari

Kjo e enjte do të jetë mjaft pozitive për ata që janë në çift, në sajë të ndikimit të Diellit dhe Hënës. Do të ndiheni optimistë dhe prania e një mikut tuaj, do të zhdukë çdo shqetësim. Në dashuri mund të ketë konflikte të vogla.

Bricjapi

Dita do të jetë disi e vështirë, sidomos prej pranisë së Uranit, Hënës dhe Mërkurit. Nuk do jetë e lehtë që ta nisni ditën me këmbën e duhur. Megjithatë bëni kujdes në punë dhe studime, pasi me kujdesin e duhur do të arrini rezultatet e pritshme.

Ujori

Ngarkesa në punë do t’iu çorodisë. Do të keni shumë gjëra për të bërë, por mundohuni që t’i klasifikoni sipas rëndësisë. Mundohuni të mos e lini pas dore partnerin dhe shmangni sa më shumë konfuzionin dhe nervozizmin.

Peshqit

Dyshimet dhe mungesa e sigurisë do ju bëjnë të lëkundur gjatë kësaj dite dhe do e keni të vështirë zgjidhjen e problemeve. Meditimi do t’iu ndihmojë të qartësoni më mirë gjërat dhe të shmangni sa më shumë gabimet.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button