fbpx

Barcelona mbylli vitin me një tjetër rekord

Real Madridi shkëlqeu me trajnerin Carlo Ancelotti në vitin 2014 ku morën katër tituj dhe të shumë priturën La Decima (titullin e dhjetë të Ligës së Kampionëve).

Skuadra e Carlo Ancelottit kishte thyer rekord historik duke përfunduar vitin 2014 me 178 gola të shënuara në të gjitha garat.

Por, tashmë ky rekord thyhet nga Barcelona e cila me katër golat që shënoi ndaj Real Betisit, ka quar numrin në 180 gola në vitin kalendarik 2015.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button