fbpx

Real Madridi e mbylli vitin 2015 me fitore (Video)

Real Madrid e ka mposhtur Real Sociedadin me rezultat 3:1. Cristiano Ronaldo realizoi dy herë për ‘Los Blancos; në këtë ndeshje, ndërsa një gol tjetër e shtoi edhe Lucas Vazquez.

Golin e vetëm për skuadrën mysafire e shënoi Bruma. Pas kësaj fitoreje, Real Madrid kryeson në La Liga me 36 pikë, të paktën deri në momentin kur Atletico Madrid dhe Barcelona t’i zhvillojnë ndeshjet e kësaj xhiroje.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button