fbpx

Fitojnë City dhe Liverpooli

Për Manchester Cityn ka shkëlqyer treshja sulmuese, Raheem Sterling, Kevin De Bruyne dhe Wilfried Bony të cilët shënuan nga një gol, derisa golin tjetër e shënoi Yaya Toure, derisa për Sunderlandin shënoi Fabio Borini.

Në anën tjetër Liverpooli i Jurgen Klopp i është rikthyer fitores në  Premierligë duke e mposhtur liderin me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm e ka shënuar Christian Benteke i cili u inkuadrua në lojë në minutën e 38’të të takimit.

Kjo fitore e rendit Cityn në pozitën e tretë në tabelë me 35 pikë, derisa Liverpooli gjendet në pozitën e tetë me 27 pikë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button