fbpx

Messi e Ronaldo takohen në Dubai, kjo është arsyeja (Foto-Video)

Lionel Messi dhe Crsitiano Roanldo do të luftojnë për një tjetër çmim para Topit të Artë që ndahet në janar të vitit 2016

Cristiano Ronaldo, Leo Messi dhe Gianluca Buffon, janë të nominuar nga ‘Soccer Globe Awards’ për çmimin lojtari i vitit që do të ndahet këtë të diele në Dubai.

Ylli i Barcelonës, Real Madridit dhe Juventusit, do të udhëtojnë këtë vikend drejt Emirateve të Bashkuara Arabe për të qenë të pranishëm në ‘Soccer Globe Awards’ ku përveç çmimit lojtari më i mirë i vitit 2015, aty do të ketë edhe shumë çmime tjera.

Lionel Messi shihet si favoriti kryesor për ta fituar këtë çmim, teksa edicionin e kaluar e fitoi Cristiano Ronaldo.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button