fbpx

Reali e qerasi me “dhjetëshe” Vallecanon

Pas humbjes befasuese ndaj Villarrealit, real Madridi i Rafa Benitezit është rikthyer furishëm duke dhuruar spektakël në Bernabeu.

Në këtë ndeshje shkëlqeu treshja BBC që së bashku shënuan plot nëntë gola. Katër gola shënoi Gareth Bale, hat-trick Benzema, 2 Ronaldo dhe një tjetër e shënoi Danilo.

Kujtojmë se Vallecano ishe duke bërë ndeshje të shkëlqyeshme deri kur mbeti me dy lojtarë më pak në fushë nga minuta e 29’të e ndeshjes pasi Tito dhe Jose Raul Baena u ndëshkuan me kartona të kuq.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button