Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira mesatare dhe vende-vende me periudha të shkurtra të diellit. Mëngjesi i sotëm, do të jetë i ftohtë, ndërkaq pas dreke pritet që moti të kthjellët dhe të ngritën temperaturat, njofton Portalb.

Temperaturat gjatë ditës së sotme do të sillen nga -1 deri më 15 gradë celsius.

Shkupit, e pret mot i ngjashëm me vendet e tjera të Maqedonisë, kryesisht me vranësira mesatare dhe me periudha të diellit gjatë drekës. Temperaturat gjatë ditës së sotme do të lëvizin nga 0 deri më 13 gradë celsius. /Portalb

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button