fbpx

Skënderbeu pëson humbje turpëruese nga Sportingu

Skuadra shqiptare, Skënderbeu, ka pësuar edhe humbjen e tretë në fazën e grupeve në Europa Ligë.

Kësaj radhe ishte Skënderbeu ajo që turpëroi skuadrën shqiptare duke e mposhtur me rezultat të thellë 5:1.

Golat për vendasit i shënuan, Alberto Aquilani, Fredy Montero, dy gola Matheus Pereira dhe Tobias Figueiredo.

Golin e nderit për skuadrën shqiptare e shënoi Bajram Jashanica.

Vlen të përmendet se Shqipëria luajti me një lojtar më pak që nga minuta e 24’tër kur sulmuesi Hamdi Salihi u largua nga loja pasi u ndëshkua me karton të kuq.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button