fbpx

Rrëzohet një avion amerikan F18 në Britani

Një avion F18 i SHBA-ve është rrëzuar në rajonin Cambridgeshire në veri të Londrës, raporton Anadolu Agency (AA).

Vendi ku është rrëzuar avioni ndodhet shumë pranë bazës ajrore ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar e cila ndodhet në rajonin Suffolk.

“Ndodhemi në vendngjarje. Detajet si dhe nëse ka apo jo humbje të jetëve tani për tani janë të paqarta”, thuhet në deklaratën e policisë së Cambrideshire-s.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button