fbpx

Gjak dhe lot: Skena dramatike të emigrantëve në kufirin hungarez (Video,+18)

Këto janë skenat dramatike në kufirin serbo-hungarez, pasi policia hungareze kanë përdorur gaz lotsjellës, llak piper dhe ujë me presion kundër turmës.

E gjitha filloi pasi refugjatët kryesisht meshkuj janë munduar të thyejnë barrierat kufitare me dhunë, shkruan RT Deutch, transmeton lajmi.net.

Fëmijët bërtitnin dhe u traumatizuan dukshëm, sepse ata ranë në mes të përdorimit të gazit lotsjellës.

Lajme të ngjashme

Back to top button