fbpx

Shikoni bizneset 275 milionë dollarëshe të Lewandowskit

Robert Lewandowski është njëri prej futbollistëve më të pasur.

Pasuria e polakut kap shifrën e 275 milionë eurove, transmeton Albeu.

Lewandowski pasurinë e tij e ka krijuar nga futbolli dhe nga menaxhimi i disa bizneseve të cilat janë pronë e tij.

Polaku është pronar i restoranteve, “Fat Lewandowski Burger”, pronar i një skuadre të femrave në Poloni, “Engjujt e Varshavës”, e ka vodkën e tij në treg, ‘Wonderlewandowski”, parfumin e tij “In Love Robert” dhe linjën e modës “Seduction Robert Lewandowski”.

Lajme të ngjashme

Back to top button