fbpx

Belgjikë, mësuesja dyshohet se e ka varur nxënësin 5-vjeçar në oborrin e shkollës

Një mësuese e një shkolle fillore në Antwerpen akuzohet se ka  varur nxënësin 5 -vjeçar.

Dyshohet se ajo e ka varë nga qafa  5-vjeçarin në oborrin e shkollës pasi refuzoi të qëndroi në një linjë.

Historia ka dalë bërë publike vetëm pasi nëna e fëmijës poston në faqen e saj në Facebook fotot e lëndimeve dhe s hkruan  se mësuesja ka “torturuar” djalin e saj.

“Për shkak se ai nuk ka dashur të qëndrojnë në vijë, ai u rrah dhe pastaj është varur në lita. Unë do të bëj çdo gjë që mësuesja të humbë punën e saj,” tha nëna.

Imazhet tronditëse bënë që tridhjetë gratë të protestonin të enjten në Kopshtin Bijtjes në Antwerpen.

Këshilltari i Arsimit të Antwerpit Claude Marinower bëri thirrje për qetësi, duke thënë se ai ishte i shqetësuar thellësisht nga incidenti dhe kërkoi një raport të hollësishëm me detajet dhe ngjarjet e ditës.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button