fbpx

Telefonat më të mirë për momentin

Nëse po planifikoni të blini një telefon të ri dhe jeni në dilemë se kë të zgjidhni, uebfaqja “Techradar” sjell 10 smartfonët më të mirë të momentit. Përzgjedhja e tyre u realizua pas testeve të shumta dhe në bazë të parametrave etj.

10. Nexus-6
10. Nexus-6

Sistemi Operativ: Android 5, madhësia e ekranit: 5.96-inç, rezolucioni: 2560 x 1440, memorie: 3GB, hapësira (Storage): 32GB/64GB, bateria: 3,220mAh, kamera e pasme: 13MP, kamera e përparme: 2MP.

9. Sony Xperia Z3

9. Sony Xperia Z3

Një telefon solid me ekran tepër të mirë dhe bateri jetëgjatë.

Sistemi Operativ: Android 5, madhësia e ekranit: 5.15-inch rezolucioni: 1920 x 1080, memorie: 3GB, hapësira (Storage): 16GB/32GB, bateria: 3,100mAh, kamera e pasme: 20.7MP, kamera e përparme: 2.2MP

8. Iphone 6Plus
8. Iphone 6Plus

Telefoni me ekranin më të madh prodhuar nga Apple.

Sistemi Operativ: iOS 8, madhësia e ekranit: 5.5-inch, rezolucioni: 1920 x 1080, memorie: 1GB, hapësira (Storage): 16GB/64GB/128GB, bateria: 2,915mAh, kamera e pasme: 8MP, kamera e përparme: 1.2MP.

7. Samsung Note4

7. Samsung Note4

Phablet –i më i madh i Samsung, është telefoni më i mirë me ekran të madh.

Sistemi Operativ: Android 5, madhësia e ekranit: 5.7-inch, rezolucioni: 2560 x 1440, memorie: 3GB, hapësira (Storage): 32GB, bateria: removable 3,220mAh, kamera e pasme: 16MP, kamera e përparme: 3.7MP.

6. Sony Xperia Z3 Compact

6. Sony Xperia Z3 Compact

Një telefon i vogël Android me paramentra të mëdha.

Sistemi Operativ: Android 5, madhësia e ekranit: 4.6-inch, rezolucioni: 1280 x 720, memorie: 2GB, hapësira (Storage): 16GB, bateria: 2,600mAh, kamera e pasme: 20.7MP, kamera e përparme: 2.2MP

5. HTC One M9

5. HTC One M9

HTC vijon të prodhojë një prej telefonave më të bukur të botë.

Sistemi Operativ: Android 5, madhësia e ekranit: 5-inch, rezolucioni: 1920×1080, memorie: 3GB, hapësira (Storage): 32GB, bateria: 2840mAh, kamera e pasme: 20.7MP, kamera e përparme: 4MP.

 

4. Samsung Galaxy S6 Edge
4. Samsung Galaxy S6 Edge

Gjenerata e së ardhmes të telefonave celulare dhe parametra impresive.

Sistemi Operativ: Android 5, madhësia e ekranit: 5.1-inch, rezolucioni: 1440 x 2560, memorie: 3GB, hapësira (Storage): 32GB/64GB/128GB, bateria: 2560mAh, kamera e pasme: 16MP, kamera e përparme: 5MP.

3. LG G4

3. LG G4

Një smartphone me lëkurë luksoze që përpiqet t’i kënaqë të gjithë.

Sistemi Operativ: Android 5.1, madhësia e ekranit: 5.5-inch, rezolucioni: 2560 x 1440, memorie: 3GB, hapësira (Storage): 32GB, bateria: removable 3,000mAh, kamera e pasme: 16MP, kamera e përparme: 8MP.

2. iPhone 6
2. iPhone 6

Më i madh, më i mirë dhe më i shpejtë sesa iPhone 5S

Sistemi Operativ: iOS 8, Madhësia e ekranit: 4.7-inch, rezolucioni: 1334 x 750, memorie: 1GB, hapësira (Storage):16GB/64GB/128GB, battery: 1,810mAh, kamera e pasme: 8MP, kamera e përparme: 1.2MP.

 

1. Samsung Galaxy S6
1. Samsung Galaxy S6

Një telefon brilant që tregon se Samsung i ka të gjitha për të qenë më i miri.

Sistemi Operativ: Android 5, madhësia e ekranit: 5.1-inch, rezolucioni: 1440 x 2560, memorie: 3GB, hapësira (Storage): 32GB/64GB/128GB, bateria: 2550mAh, kamera e pasme: 16MP, kamera e përparme: 5MP.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button