fbpx

Shkarkohet drejtori i shkollës “Marija Kiri Skllodoska”

Me kërkesë të Koce Trajanovskit dhe ministrit të arsimit Abdilaqim Ademi Inspektorati shtetëror i arsimit ka kryer kontroll në Shkollën e mesme të kimisë, Marija Kiri Skllodoska me çrastë ka konstatuar shkelje në punën e drejtorit të shkollës Lupço Celeski, dhe i njëjti menjëherë është shkarkuar nga detyra, njofton Alsat. Në vend të drejtorit të deritanishëm Celeski është emëruar psikologja e shkollës.

Megjithë zhvillimet e fundit në këtë shkollë dhe shkërkimin e drejtorit Celeski, problemet dhe bojkoti i nxënësve dhe profesorëve shqiptarë vazhdon.

Lajme të ngjashme

Back to top button