fbpx

Ekzodi kosovar përmes fotografive prezantohet të shtunën në Shkup

Të shtunën dhe të dielën në sheshin ‘Skenderbeu’ në Shkup do të mbahet ekspozitë fotografike e fotografit nga Belgjika Asllan Krasniqi.

Tema e ekspozitës është ‘Eksodi 99 me 99 fotografi, Lufta kunder harresës’.

Ekspozita hapet të shtunën në orën 11:00 ndërsa mbyllet të dielën në orën 20:00.

Ekspozita është e mbështetur nga Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti, me ndërmjetësim të Organizatës Joqeveritare “Lëvizja për Vizion të Përbashkët”.

Lajme të ngjashme

Back to top button