fbpx

Shqipëria pëson humbjen e parë

Kombëtarja shqiptare ka qenë e pa fat në ndeshjen kundër Portugalisë, pasi ka pësuar humbjen e parë në kualifikimet për kampionatin evropian.

Portugalia ka fituar me rezultat minimal 1:0, me një gol të shënuar në minutën e fundit të kohës shtesë.

Golin e vetëm e shënoi Miguel Veloso, i cili shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes vendëse.

Kujtojmë se vendësit ishin shumë të rrezikshëm në disa raste, ku arritën të godasin shtyllën në pjesën e dytë me anë të sulmuesit Cikalleshi.

Pas këtij barazimi Shqipëria mban pozitën e tretë me 11 pikë, një më pak se sa Danimarka dhe 4 më pak se sa Portugalia.

Lajme të ngjashme

Back to top button