fbpx

Emigrantët përleshen mes veti pasi tejkaluan kordonin policor maqedonas (Foto)

Skena të pakëndshme janë regjistruar këtë mëngjes, në afërsi të Gjevgjelisë.

Një grup i refugjatëve pas kalimit të kufirit greko-maqedonas, thyen kordonin e policisë, e cila më vonë çoi në përleshjet mes vetë refugjatëve, transmeton TetovaSot.

Arsyeja e kësaj ende nuk është e njohur dhe është e paqartë nëse ndonjë nga emigrantët është plagosur nga përleshjet.

Gjevgjelia është pika e parë që shumica e refugjatëve e kalojnë nga Greqia pas hyrjes në Maqedoni.

Siç dihet, në trazira ka ardhur edhe më herët dhe tronditëse ishin edhe fotot e muajit të kaluar, kur shumë refugjatë luftonin për një vend në tren të mbushur me njerëz.

Migrants and refugees at Macedonian borderMigrants and refugees at Macedonian borderMigrants and refugees at Macedonian border

Migrants and refugees at Macedonian border

Lajme të ngjashme

Back to top button