fbpx

Shikoni si kanë ndryshuar veshjet e brendshme të femrave, për 100 vjet (Video)

Kompania Mode, ka shfaqur veshjet e brendshme të femrave, duke filluar nga viti 1900.

Prej veshjeve komode dhe të thjeshta, deri tek ato të ngushta që formësojnë trupin, të gjitha shfaqin sensualitetin dhe bukurinë e femrës, transmeton Telegrafi.

Në video e postuar më poshtë, mund të shikoni se sa ka ndryshuar stili dhe forma e të brendshmeve të femrave.

Sa i përket të brendshmeve, Mode kërkon që femrat të mbajnë mend katër gjëra:
1. Në kohërat e kaluara, veshjet e brendshme kanë qenë shumë të mira.
2. Në vitin 1965 femrat i kanë djegë sutjenat, në kuadër të një lëvizjeje që kërkonte të drejtat e femrave.
3. Askush nuk i vesh të brendshmet, sikur ajo gjëja rozë e vitit 2015.
4. Të gjithë kanë nevojë për veshje të brendshme të reja. /Telegrafi/

 

Lajme të ngjashme

Back to top button