fbpx

Bayerni njofton se do ti mbështesë refugjatët sirian

Një milion euro nga një ndeshje miqësore do të dhurohen për t’i ndihmuar azilkërkuesit, njofton klubi.

Gjiganti gjerman, po ashtu, ka njoftuar se në ndeshjen e radhës me 12 shtatorë lojtarët Bayern Munichut do të hynë në stadium të shoqëruar përdore me fëmijë azilkërkues.

“FC Bayern e sheh si përgjegjësi të saj sociale për të ndihmuar refugjatët, fëmijët në nevojë, gratë dhe burrat të cilët kërkojnë mbrojtje në Gjermani”, tha kryetari i klubit, Karl-Heinz Rummenigge.

Lajme të ngjashme

Back to top button