fbpx

Google ndryshoi logon (Video)

Google ka bërë një ndryshim të madh për herë të parë në historinë e saj, duke ndryshuar logon.
Kompania njoftoi dje se ka ndryshuar logon me një logo të re që ka një dizajn më ndryshe. Kjo logo ishte ndryshuar edhe më parë por jo aq shumë, duke i qëndruar më shumë besnik logos së parë.

Ndryshimi më i madh në logo është ndryshimi i shkrimit dhe dukja e ngjyrave – që duken më të bukura, transmeton Lajmi.net.

Google me një video të postuar në YouTube ka treguar evoluimin e logos prej shfaqjes së saj të parë. Shikojeni videon:

Lajme të ngjashme

Back to top button