fbpx

Nga shkatërrimi i rrënjëve të kanabisit, Shqipëria ka “humbur” 7,9 miliardë euro

Nuk ka ditë që nuk njoftohet një operacion policie për djegie plantacionesh kanabisi. Nuk ka ditë që qindra rrënjë “bar” të mos priten dhe digjen publikisht nga forcat e rendit.

Ministria e Brendshme e Shqipërisë ka bërë të ditur se këtë vit janë shkatërruar rreth 500.000 rrënjë marihuanë.

Kjo sipas ministrit Saimir Tahiri arrin vlerën në 7.9 miliardë euro, njofton botasot.

Lajme të ngjashme

Back to top button