fbpx

Arsenali mposht Newcastle me rezultat minimal

Arsenal ka mposhtur Newcastle Unitedin në ndeshjen hapëse të xhiros së katërt të edicionit të ri në Premierligë.

Skuadra londineze ka fituar me rezultat minimal 1:0, në udhëtim kundër Newcastle Unitedit.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e realizoi Coloccini në portën e tij, kur shënoi pas një goditje të Chamberlain në minutën e 52’të.

Pas kësaj fitoreje Arsenal ngritët në pozitën e 5’të me 7 pikë, por ka një ndeshje më shumë të zhvilluar, pasi takimet tjera zhvillohen sot dhe nesër.

Lajme të ngjashme

Back to top button