fbpx

Milani si përforcim huazon mesfushorin Kucka

Skuadra e Milanit është përforcuar me mesfushorin e Genoas, Juraj Kucka.

Lajmi është bërë i ditur nga të dy skuadrat, ndërsa Kucka ka nënshkruar kontratë që e lidhë me milanin deri në vitin 2019.

Kucka skuadrës së Milanit i ka kushtuar vetëm 3 milionë euro, ndërsa do të mbaj të veshur fanellën me numër 27.

“Kjo është një mundësi e madhe dhe një sfidë shumë e bukur për mua, jam shumë i lumtur që jam në Milan”, tha Kucka pas nënshkrimit të kontratës.

Lajme të ngjashme

Back to top button