fbpx

Mësohen skuadrat që do të konkurojnë për në Europa Ligë

48 skuadra të Europa Leagues kanë mësuar grupet e tyre dhe skuadrat kundërshtare që do të garojnë këtë edicion në Europa League.

Skuadra shqiptare Skënderbeu do të renditet në Grupin H, së bashku me skuadrat tjera si Sporting Lisbona, Besiktas dhe Lokomotiva Moskva.

Baseli i Xhakës, Gashit dhe Ajetit do të ketë punë të vështirë në Grupin I me Fiorentinën Lech Poznan dhe Belenense.

Ndërsa skuadra e Besnik Hasit, Anderlecht do të ketë punë të vështirë me Tottenham, Monaco dhe skuadrën e Agollit, Qarabag.

Grupet në Europa Ligë
Grupet në Europa Ligë

Lajme të ngjashme

Back to top button