fbpx

Arrestohen 4 kumanovarë për plaçkitje të refugjatit

Policia ka arrestuar 4 banorë të Kumanovës nën dyshimin se kanë plaçkitur një refugjat nga Afganistani.

Plaçkitësit fillimisht i kanë ofruar refugjatit transport deri në kufi për 50 euro po më pas i kanë vjedhur të gjitha paratë që ika pasur me vete. Refugjatit i janë marrë 1200 euro, 2 celularë dhe gjësende tjera me vlerë.

Lajme të ngjashme

Back to top button