fbpx

Emigrantët s’i pranojnë ndihmat e armatës dhe policisë së Maqedonisë

Para disa ditëve “A1on” e ka ngarkuar një video ne Yotube, ku shihen emigrantë në mesin e të cilëve ka edhe shumë fëmijë, duke qëndruar prapa telave në kufirin greko-maqedonas. Nga video, shihen se janë të lodhur, të rraskapitur, por ajo s’është qëllimi i kësaj video. Reagimi i tyre është mjaft i çuditshëm, ata i refuzojnë ndihmat e Kryqit të Kuq të cilat i shpërndan armata dhe policia e Republikës së Maqedonisë.

Ky reagim apo mohim i ndihmës nga ana e emigrantëve, vjen si rezultat i rastit që ndodhi para disa ditëve ku u përplasën me forcat e sigurisë së R.M.-së.

Lexo: Eskalon situata me emigrantët, 5 të plagosur (FOTO/VIDEO)
Lexo: Sërish eskaloi situata me emigrantët në kufi (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Back to top button