fbpx

Horoskopi ditor, 27 gusht 2015

Dashi

Kjo ditë premton të jetë e suksesshme. Ajo do të karakterizohet nga një potencial në rritje. Do të ketë rritje efikasiteti dhe fuqi bindjeje. Për këtë arsye do të ketë mundësi për arritjen e qëllimeve. Do të jeni në gjendje që të realizoni planet tuaja krijuese. Marrëdhëniet e dashurisë do të jenë një burim frymëzimi për të rritur vitalitetin tuaj.

Demi

Bëjini sytë katër duke vëzhguar. Një ndikim pa lidhje apo një përplasje me armiqtë dhe partnerët e pandershëm mund të shkaktojë dëme të konsiderueshme në shëndetin tuaj. Ka shumë mundësi që ju të keni nevojë për ndihmë financiare. Mos hezitoni të këshilloheni me miqtë dhe të afërmit tuaj. Yjet ju këshillojnë që të mos humbni vetëkontrollin dhe kurajon.

Binjakët

Do të ketë humbje të mëdha financiare apo kolaps të gjithë aktivitetit. Kuptoni marrëdhëniet me partnerët dhe kolegët. Rishikoni planet dhe taktikat e sjelljes. Jeta kërkon gjithashtu që të tregoni kujdes dhe vëmendje.

Gaforrja

Dita është e pafavorshme për blerje, marrjen e vendimeve të rëndësishme dhe angazhime serioze. Ndoshta mund të ketë përkeqësim të situatës financiare, ndaj këshillohet që të bëni kursim. Punët e shtëpisë mund të përkeqësohen. Por mos u përpiqni të zhvendosni barrën nga supet tuaja dhe përpiquni që t’i zgjidhni të gjitha problemet me veten.

Luani

Dita është e mbarë për operacione komerciale, trajnim, regjistrim dhe nënshkrim dokumentesh. Yjet nuk këshillojnë që të mendoheni dy herë, por bini dakord për oferta të përshtatshme biznesi. Projektet e përbashkëta do të sjellin fitim. Gjithë çfarë do të ndodhë do të ndikojë për mirë te ju, pa marrë parasysh se çfarë duket në pamje të parë.

Virgjëresha

Kjo ditë do të jetë pasive. Kontaktet me eprorët dhe kolegët do të jenë të vështira. Ju duhet të forconi pozicionin tuaj, të merrni iniciativë dhe këmbëngulje. Favorizohen kontaktet me seksin e kundërt. Kushtet për sukses në jetën tuaj personale do të jenë të mëdha, por duhet të tregoni takt dhe fleksibilitet.

Peshorja

Dita do të jetë e mbarë për perspektivat e reja, përshtatni planet tuaja dhe ndryshoni burimin kryesor të të ardhurave. Mos refuzoni ndihmën e miqve dhe personave me ndikim. Gjatë pasdites ndoshta do të ndjeheni keq.

Akrepi

Sot është e pamundur të refuzoni kërkesat për të shfaqur lakminë dhe egoizmin. Këshillohet të sakrifikoni dhe të dëgjoni mendimet e të tjerëve. Ka shumë mundësi që gjatë ditës të ripërtërinë miqësinë me ata me të cilët keni punuar më herët. Problemet e ditës do ti përballoni kryesisht me ndihmën e të afërmve.

Shigjetari

Dita është e favorshme për aktivitetet në natyrë, ushtrimet fizike dhe shëtitje. Dita është e mirë për të rivendosur rendin e gjërave, për të filluar riparimin apo përmirësimin. Do të jeni në gjendje që të vendosni harmoninë në familje, me pëlqimin e partnerit apo për rregullimin e miqësive të ndërprera.

Bricjapi

Dita do të jetë kritike. Do të karakterizoheni nga vullneti i sëmurë, përleshje me armiqtë, tradhëti dhe mashtrim. Shmangni njohjet e reja, tregoni vetëpërmbajtje në trajtimin me të njohurit dhe miqtë. Kushtojini më shumë vëmendje pronës. Do të ketë mundësi për vjedhje, zjarr dhe probleme me pajisjet elektrike. Punët në shtëpi do t’ju marrin më shumë kohë.

Ujori

Sot mundësia e suksesit në punë është e madhe. Një lajm i mirë mund të ndikojë në shumë gjëra dhe do të ndryshojë rrënjësisht situatën aktuale. Sot duhet të tërhiqeni brenda kufirit në çështjet e biznesit dhe kontaktit. Por në jetën tuaj personale nuk eleminohen problemet lidhur me ngurrimin për të pranuar këndvështrimin e partnerit tuaj.

Peshqit

Gjatë kësaj dite mundohuni të kurseni. Situata juaj financiare nuk është shumë e favorshme dhe fatkeqësisht nuk është e destinuar të përmirësohet shumë shpejtë. Evitoni shpenzimet e tepruara. Puna do të ecë qetësisht dhe pa probleme. Këshillohet që të gjeni kohë për të dalë me miqtë dhe për t’u relaksuar.

Lajme të ngjashme

Back to top button