fbpx

Neokomunistët i dalin kundër Ramës, parrulla nëpër Tiranë

Lëvizjet e ekstremit të majtë në Shqipëri që frymëzohen nga simotra si Syriza në Greqi apo Podemos në Spanjë, i kanë dalë hapur kundër qeverisë Rama, edhe pse kjo e fundit është një qeveri e majtë.

Në fakt, sot nëpër Tiranë aktivistët e saj kanë sulmuar qeverinë për çështjen e eksodit dhe të taksimit.

Fotot flasin vetë.

Me frymën e tyre revolucionare, ata kanë zhgarravitur fasadat e kryeqytetit me disa parrulla dhe thirrje.

Të shohim se cili do të jetë qëndrimi që do të mbajë bashkia dhe policia me ta.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button