fbpx

Drama e Gjevgjelisë po ia shpërthen zemrën Mërgim Mavrajt

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka postuar një status të shkurtër në profilin e tij në FB, nga ato që me pak fjalë ka arritur të thotë shumë.

Është fjala për një reagim emocional ndaj dramës së refugjatëve në kufirin greko-maqedon, pikërisht në qytetin Gjevgjeli të Maqedonisë, ku dy ditë më parë forcat policore vendase ndërhynë dhunshëm ndaj qindra emigrantëve duke mos kursyer as gra e fëmijë, teksa përdornin  shkopinj gome e gazlotjsjellës.  Ja si shprehet Mavraj, ku si gjithnjë  pas versionit shqip si gjuhë e mëmës, vjen dhe versionin gjermanisht si gjuhë e vendit ku jeton:

• Zemra ime eshtë duke shpërthyer me zemërim#ZotiJuNdihmoft• Mein Herz ist voller Trauer #Flüchtlingshilfe

Posted by Mergim Mavraj on Saturday, 22 August 2015

Lajme të ngjashme

Back to top button