fbpx

City shënon edhe fitoren e tretë radhazi

Skuadra e Maneul pelegrinit, Manchester City ka shënuar fitoren e tretë më radhë në tri ndeshjet e para të Premierligës.

City ka shënuar fitore të vështirë në udhëtim te Evertoni, skuadër të cilën e mposhti me rezultat 2:0.

Golin e parë e shënoi Kolarov në minutën e 60’të, ndërsa golin vendimtar e realizoi Samir Nasri në minutën e 88’të.

Pas kësaj fitoreje City mban pozitën e parë me 9 pikë nga tre ndeshje sa ka zhvilluar.

Ndeshja tjetër ndërmjet Watfordit dhe Southamptonit ka përfunduar 0:0, ndeshje në të cilën Behrami u zëvendësua në minutën e 86’të.Cit

Lajme të ngjashme

Back to top button