fbpx

Sa para marrin aktoret më të paguara në botë?

Aktorja Jennifer Lawrence është renditur e para në listën me aktorët më të paguar të botës.

Sipas revistës Forbes, J. Lawrence ka fituar 52 milionë dollarë për 12 muaj, duke kryesuar listën. Pas saj janë renditur Scarlett Johansson ($35.5 million), Melissa McCarthy ($23 million), Fan Bingbing ($21 million) dhe Jennifer Aniston ($16.5 million), transmeton Koha.net.

Në top dhjetëshe hyjnë edhe Anne Hathaway, Julia Roberts dhe Angelina Jolie.

Fan Bingbing duket të jetë e vetmja aktore jo amerikane, që bën pjesë në listë.

Ja lista e plotë:

1. Jennifer Lawrence – $52million
2. Scarlett Johansson – $35.5million
3. Melissa McCarthy – $23million
4. Bingbing Fan – $21million
5. Jennifer Aniston – $16.5million
6. Julia Roberts – $16million
7. Angelina Jolie – $15million
8. Reese Witherspoon – $15million
9. Anne Hathaway – $12million
10. Kristen Stewart – $12million

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close