fbpx

Kërkohej prej 9 vitesh në SHBA, arrestohet në Shqipëri

Ndalohet pas gati 9 vitesh një shqiptar i kërkuar në Jersey të SHBA-ve. Ai është Indrit Shehi i cili u arratis në vitin 2006 pasi ndaj tij nisi një proces për vjedhje me armë dhe armëmbajtje pa leje.

Autoritetet thanë se Shehi u ndalua në Shqipëri dhe u ekstradua. Rasti është cituar nga mediat vendase për shkak se ky është rasti i dytë në këtë konte që kapet pas kaq shumë kohësh në kërkim. Rasti tjetër u kap pas 7 vitesh.

Tashmë Shehi ndodhet në SHBA dhe është në pritje të përfundimit të procesit gjyqësor.

Lajme të ngjashme

Back to top button