Manchester United e sigurtë në ndeshjen e parë

Manchester United e ka fituar 3:1 ndeshjen e parë të Play Offit në kualifikimet për Ligën e Kampionëve, ku në Old Traford mundi belgët e Club Brugge.
Djajtë e Kuq që ishin më të mirë nga minuta e parë, edhe në këtë ndeshje startuan me kosovarin Adnan Januzaj.
Por golin e parë në këtë ndeshje, e shënuan mysafirët, me një të lojtarit të Unitedit, Michael Carrick që shënoi autogol në minutën e 8’.
Kjo epërsi zgjati vetëm 5’ minuta, pasi që Memphis Depay, barazoi në 1:1.
Pikërisht holandezi Depay, shënoi edhe golin e dytë për United në minutën e 43’.
Kur po luhej minuta e fundit, Fellaini shënoi edhe golin e tretë për United, për të siguruar qetësi më të madhe për ndeshjen e kthimit

Në ndërkohë, Lazio ka fituar me rezultat 1-0 kundër Bayer Leverkusenit në Stadio Olimpico. Balde Diao Keita ishte golashënuesi i vetëm (77’).