fbpx

Avanturisti Vladimir Putin në fund të Detit të Zi (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin, i njohur për avancuarat e tij, tash ka shkuar deri në fund të Detit të Zi.

Zhytësit rusë janë zhytur në fund të Detit të Zi kanë gjetur mbetjet e një anije të vjetër që dyshohet se daton nga koha e Bizantit. Kurse Putin në kuadër të një vizite treditore në Krime ku edhe ka hipur në nëndetset e vogla dhe është zhytur në fund të detit për të parë mbetjet e anijes, raporton në shqip Indeksonline.

Këtë vizitë në Krime, Putin e ka bërë për të nxitur turizmin në atë vend, thuhet nga Kremilini.

Lajme të ngjashme

Back to top button